Sprinkleri avariisulgur

68.32 

Laos

Tootekood: 719000 Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

Sprinkleri avariisulgur

Sprinkleri avariisulgur on universaalne sprinkleripea sulgemisseade, mida kasutatakse sprinkleri mittetahtliku rakendumise või õnnetuse korral. Kui sprinklersüsteem rakendus õnnetuse või mittetahtliku tegevuse tõttu on väga tähtis koheselt peatada kustutusvee veevool ja pihustamine ruumis, kus sprinkleripea purunes.

Mittetahtliku sprinkleri rakendumise korral on kõige suurem just veekahju, mis võib omanikule maksma minna sadu tuhandeid eurosid. Veekahjude minimaliseerimiseks on vaja koheselt peatada sprinkleripeast pihustatava kustutusvee veevool ja seejärel sulgeda sprinkleri veesulgur, seisata sprinkleripumbad ja tühjendada sprinklersüsteem kustutusveest. Isegi peale sprinkleripumpade seiskamist ja veesulguri sulgemist võib veekahju olla märkimisväärne, kuna kõrgemate korruste või sama tasandil sprinklersüsteemi torustikus olev kustutusvesi voolab välja purunenud sprinkleripeast.

Sprinkleri avariisulgur võimaldab sprinkleri mittetahtliku rakendumise või õnnetuse korral koheselt peatada sprinkleripeast pihustatava veevoolu. See annab võimaluse rakulikult sprinklerikeskuses sulgeda veesulgur, seisata sprinkleripumbad ja avada sprinklersüsteemi tühjendamiseks ettenähtud torustikosa. Seega avariisulgur võimaldab vältida põhjendamatuid veekahjusid sprinklersüsteemi rakendumisel.

Sprinkleri avariisulgur sobib ülespoole suunatud sprinklerite, allapoole suunatud sprinklerite, universaalsete sprinklerite ja külgsuunas pihustatavate sprinklerite sulgemiseks. Abivahend sobib sprinkleripeade sulgemiseks märginstallatsioonides, kuivinstallatsioonides, universaalinstallatsioonides, eelrakendusinstallatsioonides ja ka drentšerite sulgemiseks.

Antud abivahend on vajalik abivahend sprinkleriga kaetud hoonete turvameestele, valvemeestele, hooldusmeestele, haldusjuhtidele, sprinklersüsteemi hooldajatele ja tuleohutuse eest vastutavatele isikutele.